Ötször annyian költöznek a fővárosiak közül, mint a községekben 

Az elmúlt évtizedben tíz budapesti háztartásból négy másik lakásba költözött. A községekben fele ekkora az arány, ott csak a lakosság ötöde nézett új otthon után, vagyis volt náluk napirenden a költözés. A mobilitási hajlandóság, az ingatlanárak és a településtípusok között erős összefüggés van az ingatlanpiaci szakértő szerint. Népszerű célpont a panellakás, fővárosban és vidéken egyaránt.

A budapesti lakosok a KSH 2015-ös kutatása szerint jóval mobilabbak, mint a falvakban élők. A fővárosiak döntő többsége Budapesten belül keres magának új otthont, de az agglomeráció is szépen teljesít: ott a lakásváltások közel fele más településekről beköltözőknek köszönhető.

A FŐNÖKÖK MOST EZT OLVASSÁK:

 

Megfizethető lakások néhány kiemelten jó adottságú kerületben

 

Miért pont ezeket a telkeket keresik most?

 

Pesti házak – elfogadható áron

„A vidéken tapasztalható alacsony mobilitás vagy költözés nem csak a szándék, hanem az anyagi lehetőségek függvénye is” – mondja Valkó Dávid az OTP Ingatlanpont vezető elemzője.  A községekben értékesített ingatlanok ára 2015-ben átlagosan 6,2 millió forint volt. A megyeszékhelyen átlag 10 millió forintért, a fővárosban átlag 16 milliós forintos áron lehet lakást venni a KSH vonatkozó statisztikái szerint.

NE HAGYJA  KI  AZ ALÁBBI LINKET, MERT NEM REKLÁM !!!

SZUPER ALACSONY REZSIVEL ITT SZÁMOLHAT LEGINKÁBB

Külső forrás bevonása nélkül tehát egy vidéki ingatlan eladásából aligha lehet nagyobb városba költözni. A szakértő szerint az anyagiakon túl az ingatlan-eladási tapasztalat is sok esetben hiányzik. Többek közt ezzel indokolja az ingatlanközvetítőik bevonását, akik az eladás mellett az új otthon megtalálásában nyújtanak segítséget a költözködőknek.

Újra sláger az iparvárosi panellakás

A mobilitás hiánya ugyanakkor a munkaerőpiacon is problémát jelent. Miközben a kelet-magyarországi megyékben 10% fölötti, vagyis a fővároshoz képest több mint kétszeres, sőt egyes nyugati megyékhez képest háromszoros a munkanélküliségi ráta, a munkahely miatti lakáscsere csupán az összes ingatlan adásvétel 13%-át adja.

rs2813_bi_20161104_0015-scr

„Bár egyre növekszik arányuk, még mindig kevés a költözés a munkahelyek után” – vonja le a következtetést Valkó Dávid, aki szerint a vándorló dolgozók körében a legvonzóbbak a jelentős iparral bíró városok, mint például Győr vagy Kecskemét. Az OTP Ingatlanpont tapasztalatai szerint főleg a megyeszékhelyeken keresettek a megfizethetőbb panellakások, ezt erősíti meg a statisztikai hivatal száma is: az odaköltözők több mint fele választ egykori lakásgyári ingatlant.

Szólj hozzá!

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.