Eladó Ház- házrész
Hirdetéskód: 9388425

Duna House - Új-Lak Bázis Kft.

Felújításhoz személyi kölcsönt keres? Kalkuláljon itt! →
218.00 m2
ALAPTERÜLET
4
SZOBASZÁM
nincs megadva
ÉPÍTÉS
Gáz (cirkó)
FŰTÉS
  • CSOK igénybe vehető nem
  • Tetőtér beépíthető nem
  • Építés éve 1870
  • Fűtés Gáz (cirkó)
  • Klíma nem
  • Szigetelt nem
Energetikai besorolás: Nincs meghatározva
A+++
A++
A+
A
B
C
D
E
F
G
H
I

Az MBH Bank személyi kölcsön ajánlata

Fizetett hirdetés
3 millió Ft
6 évre
58 305 Ft/hó
THM: 12.3%
Részletek →
5 millió Ft
6 évre
92 974 Ft/hó
THM: 10.5%
Részletek →
10 millió Ft
6 évre
185 947 Ft/hó
THM: 10.5%
Részletek →

A tájékoztatás nem teljes körű és nem minősül ajánlattételnek.

Az ingatlan leírása

TICHY-VILLA 150 ÉV TÖRTÉNELME, ÚJRAÉRTELMEZVE

Ezt az ingatlant jelenlegi funkciója alapján akár családi háznak is nevezhetnénk, valójában azonban egy közel 150 éves, műemlék jellegű villaépület, a történelmi Tichy-Villa.

Az 1870-es években épült, különleges módon őrizte meg eredeti karakterét. Az elmúlt években teljes körű felújításon esett át, amely során a történelmi értékek megőrzése mellett korszerű műszaki tartalommal és modern komforttal gazdagodott.

Az épület 50 cm vastag tömör tégla falazattal, acélgerendás födémszerkezettel és poroszsüveg boltozattal készült, részben alápincézett.

FÖLDSZINT 113,87 m²

A villa földszintje önálló élettérként is kiválóan használható.

Helyiségek:

2 db, egyenként körülbelül 30 m²-es, napfényes szoba

tágas konyhaétkező

fürdőszoba

nagyméretű kamra

külön háztartási helyiség / mosókonyha

9 m²-es téliker

A földszinti szobák méretét tovább növeli az épületre jellemző, impozáns 3,5 méteres belmagasság.

A földszint egyik különlegessége a télikert, amely kellemes átmenetet képez a belső terek és a kert között.

A konyhában egy vadonatúj, tömör tölgyfából készült, teljesen gépesített konyhabútor került beépítésre, amely a helyiség teljes belmagasságát kihasználja.


EMELET 104 m²

Az emelet kialakítása szintén önálló használatra alkalmas, így akár két teljes értékű lakótér is kialakítható az épületben.

Helyiségek:

2 db, egyenként körülbelül 30 m²-es, világos szoba

tágas konyhaétkező

fürdőszoba

közlekedő

Az emeleti helyiségekben is megmaradt a villa egyik legkarakteresebb adottsága, a 3,5 méteres belmagasság, amely különleges térérzetet biztosít.

A két szintet az eredeti hangulatot megőrző, vörösfenyőből készült lépcső köti össze a zárt lépcsőházon keresztül.

ALAGSOR ÉS GÉPÉSZET

Az alagsor kívülről, zárt lépcsőn keresztül közelíthető meg.

Itt kapott helyet a modern gépészeti rendszer és a kazán.

Az ingatlanban fel lett újítva:

új elektromos hálózat

új vízhálózat

korszerű központi fűtés

padló - és radiátoros fűtés

helyiségenként szabályozható hőmérséklet

30 cm aljzatszigetelés

40 cm födémszigetelés

felújított ácsolt tetőszerkezet

új cserépfedés

teljesen megújult külső és belső nyílászárók

kialakított riasztórendszer

kamerarendszerhez előkészítés

A kertben nagy vízhozamú, mély gyűrűs kút található, amely a kert locsolására is használható.


AUTENTIKUS RÉSZLETEK MODERN KOMFORT

A felújítás során különös figyelmet fordítottak arra, hogy a villa történelmi karaktere ne vesszen el.

Az egyedi gyártású, Borovi fenyőből készült ablakok, a hozzájuk illeszkedő spaletták, valamint az eredeti ajtók mintájára készült beltéri ajtók mind azt a célt szolgálják, hogy az épület megőrizze eredeti hangulatát.

Így egy olyan különleges egyensúly jött létre, ahol a 19. századi építészeti karakter és a 21. századi komfort találkozik.


AKÁR OTTHON, AKÁR ÜZLETI CÉLÚ INGATLAN

A két, jól elkülöníthető szint miatt az épület rendkívül sokoldalúan használható.

Kiváló lehet:

reprezentatív cégközpontnak

elegáns irodának

orvosi vagy magánrendelőnek

fogorvosi rendelőnek

prémium kozmetikai és esztétikai központnak

luxus szépség- és wellness szolgáltatások kialakítására

többgenerációs családi otthonnak

két különálló lakótér kialakítására

hosszú távú befektetésnek

Az épület reprezentatív megjelenése miatt olyan vállalkozások számára is különösen vonzó lehet, ahol az ügyfélfogadás környezete és az első benyomás kiemelt jelentőségű.


MAGLÓD ÓFALU NYUGALOM ÉS BUDAPEST KÖZELSÉGE

A Tichy-Villa Maglód Ófalu részén, csendes, kertvárosias környezetben található.

A mindennapi élethez szükséges szolgáltatások könnyen elérhetők: iskola, óvoda, orvosi rendelő és bevásárlási lehetőségek néhány perces sétával megközelíthetők.

A vasútállomás körülbelül 3 perc gyalog, az M0-s autóút gépkocsival mindössze néhány perc alatt elérhető.


AZ INGATLAN ÁLLAPOTA

A teljes körű felújítás befejezése óta az ingatlanban még nem laktak, így új tulajdonosa újszerű állapotban veheti birtokba.

Tehermentes, magántulajdonban van, és akár azonnal használatba vehető.

A VÉGSŐ KÜLSŐ MEGJELENÉS AZ ÚJ TULAJDONOSRA VÁR.

A villa belső felújítása teljes körűen elkészült, a külső vakolás és a kert végleges kialakítása azonban már az új tulajdonos elképzelései szerint valósulhat meg.

A Tichy-Villa nem egy újonnan épített, karakter nélküli ingatlan. Olyan épület, amelyhez hasonlót ma már nem építenek.

Legyen szó különleges családi otthonról, reprezentatív cégközpontról, prémium rendelőről, fogorvosi praxisról, exkluzív kozmetikai központról vagy értékálló befektetésről, a Tichy-Villa egészen más kategóriát képvisel.

További információért, megtekintéssel kapcsolatban keressen bizalommal!

Az energetikai tanúsítvány készítése folyamatban van, amint rendelkezésre áll, úgy azzal a hirdetés frissítésre kerül.

Térkép

Ingatlan adásvétel ügyvédi díja
600 000 Ft
a hirdetésben szereplő ár alapján
  • A vételár 0,45%-a
  • Szerződéscsomag teljeskörű képviselettel
  • Ingyenes tulajdoni lap ellenőrzés
  • Az ÁFA-t már tartalmazza
Érdekel az ajánlat →
A tájékoztatás nem teljes körű és nem minősül ajánlattételnek. Minimum díj: 150 000 Ft, maximum díj: 600 000 Ft. A díj kizárólag lakóingatlan adásvételére vonatkozik.

A hirdető elérhetősége

Duna House - Új-Lak Bázis Kft.

Fekete Zsófia Anna
+36 30 148